Class aptent taciti sociosqu ad litora
Acasă » 2015 » Aprilie » 29 » Victorie mare cu Stars!
20:32
Victorie mare cu Stars!

Nimeni nu dădea şanse prea mai echipei noastre de a câştiga acest meci, însă am dovedit contrariul, reuşind să câştigăm cu scorul de 3-1.

Încă din primele minute ale meciului, am ratat 3 ocazii singur cu portarul, două fiind ratate de Budală şi una de Dan.

În prima parte a meciului oaspeţii nu au avut nici o şansă clară de gol, apărarea noastră a mers brici!

După cele două ocazii uriaşe ratate,Budală s-a revanşat obţinând un penalty şi eliminarea portarului advers, tot el transformând penalty-ul, stabilind scorul pauzei.

La pauză, antrenorul Costel, Geani şi Mirescu au venit cu sfaturi preţioase pentru jucători şi cum trebuie tratat meciul în contiunare.

Nu cu mult de la începerea reprizei a doua, Dan aduce majorarea scorului, bucuria a fost imensă, Stăncuţa într-o formulă defensivă cu Gică şi Angel ajutând apărarea lăsând mijlocul liber, golul lui Dan a picat perfect.

Nu cu mult după golul lui Dan, oaspeţii obţin un penalty şi eliminarealui Costel, ceea ce a adus echilibrul între jucători pe teren, penalty-ul a fost transformat cu uşurinţă.

Costel a mutat inspirat, Victor în locul lui Liviu, acesta în cele din urmă reuşind golul trei al Stranrizului cu un voleu spectaculos. Golul său a demoralizat adversarul ce părea că pune stăpânire pe meci. Victor nu s-a mai văzut din gramada formată asupra lui după golul marcat.

La un contraatac Vasile a faultat prosteşte portaru advers şi a primit al doilea cartonaş galben.

Echipa de start:

Iuli

Saghin, Vasile , Costel , Sorin

Hagi, Angel, Gică, Liviu

Dan şi Budală

Cei care nu au venit la meci, au pierdut un adevărat spectacol! ;)

Ataşamente: Imagine 1
Vizualizări: 356 | Adăugat de: BalanEmilianSorin | Tag-uri: Stars!, cu, victorie, mare