Class aptent taciti sociosqu ad litora
Acasă » 2014 » Iunie » 22 » Stanriz Stancuta - Vointa Baraganu
19:37
Stanriz Stancuta - Vointa Baraganu

Si ultima etapa din acest sezon se temina cum nu se putea mai bine pentru echipa noastra, am invins cu scorul de 4-3 pe Vointa Baraganu.

Stancuta nu le-a dat prea multe sanse celor de la Baraganu, Sebi deschizand scorul cu un sut frumos la coltul lung!

Angel a marit diferenta de scor si stancutenii stateau linistiti la adapostul acestor doua gouluri.

Cu putin timp inaintea pauzei, Petrica a expediat un sut din afara careului de 16 m ce a prins pamantul in fata portarului si la pacalit sarind peste el, datorita terenului deteriorat.

Scorul pauzei a fost de 3 - 0

In repriza a doua stancutenii au fost foarte relaxati, iar Baraganu a reusit sa inscrie de doua ori in poarta stancutenilor.

Parca acele doua goluri i-au trezit pe stancuteni din acea stare de relaxare si au reusit se se desprinda din nou la doua golui, prin sutul lui Budala din interiorul careului de 16 m.

Pe finalul meciului Vointa a reusit sa mia inscrie odata, stabilind scorul final!

Un nou jucator isi croieste loc in echipa stancutei si anume Marian Starcu.

Cu ambitie si seriozitate poate deveni un jucator de baza al Stancutei!